LEI YENİLENMESİ

TÜZEL KİŞİ KİMLİK KODUNUZU GÜNLER DEĞİL, SAATLER İÇİNDE ELDE EDİN! TR'DEKİ EN HIZLI KAYIT ARACISI
₺1650 ₺1750
/
1 yıl 1 yıl
1650₺ yıl başına 1750₺ yıl başına
₺4200 ₺4350
/
3 yıl 3 yıl
1400₺ yıl başına 1450₺ yıl
₺6150 ₺6250
/
5 yıl 5 yıl
1230₺ yıl başına 1250₺ yıl
Twitter

Varlık Adresi*Not - ana-çocuk ilişkisinin başlangıç tarihi hesap dönemi sonundan sonra ise, lütfen "Ana şirket finansal tablolarını/yıllık raporunu konsolide ediyor mu?" sorusuna geri dönün ve cevap olarak "Hayır" seçeneğini işaretleyin.

*Not - ana-çocuk ilişkisinin başlangıç tarihi hesap dönemi sonundan sonra ise, lütfen "Ana şirket finansal tablolarını/yıllık raporunu konsolide ediyor mu?" sorusuna geri dönün ve cevap olarak "Hayır" seçeneğini işaretleyin.


Tüzel Kişi Kimlik Kodu Numarası nasıl yenilenir?

LEI numarası yenileme süreci oldukça basittir:

  1. Lütfen LEI numaranızı veya şirket adınızı başvuru formuna girin
  2. Form, GLEIF veri tabanındaki mevcut verilerle otomatik olarak doldurulacaktır. Yıl içinde değişmiş veriler varsa onları düzeltebilirsiniz.
  3. LEI yenileme başvurusu formunu gönderin.
  4. Yenileme görevini biz yerine getireceğiz.

LEI numarasının yenilenmesi

Bir LEI numarasının yıllık olarak yenilenmesi gerekir. Bu, 02.01.2018 tarihinde tahsis edilen bir LEI'nin 02.01.2019 tarihinden önce yenilenmesi gerektiği anlamına gelir. Son tarih geçtiyse, LEI'niz tekrar yenilenene kadar devre dışı kalacaktır. Bu yenileme süreci, Global LEI Havuzundaki verilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için gereklidir.


LEI transferi ile LEI yenileme işleminin arasındaki fark nedir?

LEI yenilemesi, GLEIF veritabanındaki Tüzel Kişi ile ilgili kayıt verilerinin yıllık bazda güncellemesidir. Tüzel kişi ile ilgili verilerin yılda en az bir kere güncellenmesi gerekmektedir.

LEI transferi, LEI kodunun bir hizmet sağlayıcısımdan diğerine aktarılma işlemidir. LEI, müşterinin hizmet sağlayıcıları arasında seçim yapabilmesini sağlamak için aktarılabilir niteliktedir. Müşteri ücretlerden, hizmetten veya veri kalitesinden memnun değilse, LEI'yi başka bir LEI Tahsis Eden Kurum'a (LOU) taşıyabilir. Transfer sürecinde LEI numarası değişmez. Bu işlem son müşteriler tarafından görülemeyen bir arka uç işlemidir. Tüm LEI kodları her yetki alanında geçerlidir. Yatırım hizmeti sağlayıcıları, LEI numaralarını LOU'ya göre ayırt edemezler.


Birkaç yıllığına yenileme hizmeti

LEI'yi her yıl yenilemenin zaman alan bir süreç olabileceğinin farkındayız.

LEI Sicili, LEI numarasının 1, 3 veya 5 yıllık dönemler boyunca otomatik olarak yenileme hizmeti sunuyor. Seçtiğiniz döneme bağlı olmaksızın, son tarihten bir ay önce LEI Sicili size bir bildirim gönderecek.

Çok yıllık LEI yenilemesi durumunda, LEI Sicili, verilerinizi yenilemeden önce resmi şirket sicilinden güncelleme sorumluluğunu üstlenecek ve LEI kodunuzu yıllık bazda yenileyecektir. Amaç, LEI verilerinizi doğru ve güncel tutmaktır.


LEI kodumun süresi doldu – kodumu yenileyebilir miyim yoksa yeni bir LEI için başvuru yapmam mı gerek?

Hayır, yeni bir LEI için başvuruda bulunamazsınız, süresi dolan LEI'nin yenilenmesi gerekir. LEI numarası bir Tüzel Kişiye atandıktan sonra değiştirilemez. LEI kodu benzersiz bir tanımlayıcıdır ve her şirket yalnızca 1 LEI numarasına sahip olabilir


LEI numaram için bir sonraki LEI yenileme tarihini nereden öğrenebilirim?

LEI'nin bir sonraki yenileme tarihini web sitemizden öğrenebilir vey GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) veritabanını ziyaret edebilirsiniz.


Artık LEI numarasına ihtiyacım kalmadı. Şimdi ne yapmam gerek?

Tüzel Kişi Kimlik Kodunuzu her zaman aktif tutmanızı öneririz. Ancak artık kodunuza ihtiyacınız olmadığından eminseniz, sadece yenileme ücretini ödemeyin ve böylece LEI kodu devre dışı kalacaktır. Herhangi başka bir işlem yapmanıza gerek yok.


LEI kodumun süresi dolduysa, yeni bir LEI almak için mi yoksa yenilemek için mi ücret ödemem gerek?

Süresi dolan LEI'yi olması gerektiği gibi ele alıyoruz - yeni bir LEI almak için değil, yalnızca yenileme için ödeme yaparsınız. Fiyatlarımız şeffaftır - fiyatları görmek için buraya tıklayın!

LEI:
LEI Sonraki Yenileme Tarihi:
LEI'niz şu anda [current_lou] tarafından yönetiliyor. Lütfen yenileme işlemi sırasında LEI'nizin başka bir GLEIF akrediteli LEI sağlayıcısına transfer edileceğini unutmayınız
LEI'niz şu anda [current_lou] tarafından yönetiliyor. LEI'nizi LEI Sicili yönetimi kapsamında transfer etmek üzeresiniz. İşlemi tamamlamak için LEI'nizi İş Ortağımız LOU, RapidLEI'ye aktarmamız gerekiyor. RapidLEI, GLEIF tarafından akredite edilmiş LEI tahsis eden bir kuruluştur. Lütfen aşağıdan düzenli bir transfer (LEI yenilenmeyecek) veya LEI yenilemeli bir transferden birini seçin.

LEI transferi ile LEI yenilenmesi arasındaki fark nedir?LEI yenilemesi, GLEIF veri tabanındaki Tüzel Kişi ile ilgili kayıt verilerinin yıllık güncellenmesi anlamına gelir. Tüzel kişi ile ilgili verilerin en az yılda bir kez güncellenmesi gerekmektedir.

LEI transferi, LEI kodunun bir hizmet sağlayıcısından bir diğerine aktarılması anlamına gelir. LEI, müşterinin hizmet sağlayıcıları arasında seçim yapmasını sağlamak için aktarılabilir niteliktedir. Müşteri ücretlerden, hizmetten veya veri kalitesinden memnun değilse, LEI'yi başka bir LEI Tahsis Eden Kuruluş'a (LOU) transfer edebilir. Transfer sürecinde LEI numarası değişmez. Bu işlem son müşteriler tarafından görülemeyen bir arka uç işlemidir. Tüm LEI kodları tüm yetki alanları için geçerlidir. Yatırım hizmeti sağlayıcıları, LEI numaralarını LOU'ya göre ayırt edemezler.

LEI Sicili, en yüksek düzeyde veri doğruluğunu sağlamak için LEI yenilemeli bir transfer hizmeti sunuyor.
Yenileme işlemine devam etmek için öncelikle LEI'nizi transfer etmemiz gerekiyor, lütfen yenilemeye devam etmek için LEI transfer formunu kullanın.
"Sevgili müşteri, LEI'niz şu anda ortağımız LOU RapidLEI tarafından yönetilmekte, ancak bir Kayıt Aracısı olarak bizim yönetimimizde değil. Hizmetimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz ancak maalesef şu anda tüzel kişinizi destekleyemiyoruz. LEI'nizi yenilemek için lütfen doğrudan [email protected] adresinden RapidLEI ile iletişime geçin veya yerel ortağınızı bulmak için iş ortağı sitesini ziyaret edin. Anlayışınız için teşekkür ederiz! LEI Sicili Destek Ekibi""
Değerli müşterimiz, Şu anda LEI kodu [lei] için bizimle geçerli bir sözleşmeniz bulunmaktadır. Sözleşme [paid_until] tarihine kadar geçerlidir. Bu, [paid_until] tarihine kadar sizin için yıllık LEI kodu yenilemelerini gerçekleştireceğimiz anlamına gelir. LEI verilerinizi buradan kontrol edebilirsiniz: [leicert_link] LEI bilgilerinizi güncellemeniz gerekirse veya herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [site_email] adresinden bizimle iletişime geçin.
Transferi kabul ediyor ve aynı başvuruda LEI'yi yenilemeye devam etmek istiyor musunuz?
LEI transfer başvurusunu tamamlamak üzeresiniz. Son bir onay olarak, veri yenileme seçeneği dahil olmaksızın LEI transferini bilerek seçtiğinizden emin olmak istiyoruz. Yine de LEI'nizi transferle birlikte hem de yenilemek istiyor musunuz?